wtorek, 24 września 2013

Bajki dla dzieci, co myślicie??


Jeden dzień piękny i słoneczny- wychodzimy na powietrze, Nela lata jak szalona, zbiera listki, kasztany i jest cała happy :)
Drugi dzień szary, bury i deszczowy! Depresja od samego rana człowieka ogarnia :/ nie chce się nawet wyskoczyć z łóżka,a co dopiero myślec kreatywnie i zabawiać cały dzień dziecko!

Są chwile, że N ogląda bajki! Ma pare swoich ulubionych i sama woła żeby je włączyć! No tak, ale teraz tu pewnie niektóre mamy powiedzą, że takie dzieci bajek oglądać nie powinny...
 Hmmm sporna sprawa, bo z jednej strony widzę, ze mała bardzo dużo chwyta z bajek- nowe słówka, naśladuje ruchy i myśle, że w jakimś stopniu się rozwija- oczywiście umiejętnie dobierając bajki...


Z drugiej strony nie wolno zapominać o tym, że maluchy naśladują to co, widzą. Ponadto nieodpowiednie, zbyt brutalne treści mogą wywołać u dzieci stany lękowe, a nawet problemy z zasypianiem i senne koszmary.
Dzięki umiejętnemu doborowi skierowanych do dzieci programów edukacyjnych oraz przyrodniczych czy podróżniczych, dzieci mogą rozwijać swoją wiedzę, zobaczyć zupełnie nowe, nieznane dotąd rzeczy, poznawać świat z innej perspektywy. Do tego niezbędna jest jednak kontrola i wsparcie rodziców.

"Ważne jest głównie to, by nie dać telewizji nad sobą zapanować. Bo jeżeli nasz maluch za naszym przyzwoleniem dostanie się w szpony telewizyjnego ekranu, to winą za negatywne skutki takiego przyzwolenia możemy obarczać tylko i wyłącznie siebie, nie telewizję. Dlatego postarajmy się, ją umiejętnie wykorzystać. Tak, aby wspomagała prawidłowy rozwój naszego dziecka i pozwalała mu od czasu do czasu na chwile przyjemnej rozrywki. Bo przecież tak, jak bez słodyczy, telefonów komórkowych, kawy, Internetu, i wielu innych "szkodliwych" rzeczy nie da się żyć, tak i bez telewizji w dzisiejszych czasach mogłoby być bardzo trudno. Stąd przydatna zasada umiarkowania w jedzeniu i piciu, istotna jest także i w wypadku oglądania telewizji. Zapamiętamy tą tezę, a nie będziemy musieli obawiać się jej negatywnego wpływu na nasze dzieci."

A jakie jest Wasze zdanie?


Zdjęcia z tego lepszego dnia- słonecznego :)

N-look
Opaska,kamizelka-next
Sukienka-gap
Rajstopki-zara
Butki-clarks

1 komentarz: